změnit jazyk cz změnit jazyk sk změnit jazyk hu
Počet položek: 0 0,- Kč

Jak se správně změřit při výběru podprsenky?

Správné měření při výběru podprsenky je klíčové pro pohodlí a podporu. Mnoho žen nosí špatnou velikost podprsenky, což může způsobovat nepohodlí, bolesti zad a dokonce i problémy s držením těla. Proto je důležité vědět, jak se správně změřit při výběru podprsenky. Následující tipy vám pomohou najít podprsenku, která vám bude sedět perfektně.

Použijte krejčovský metr.

1. Pro správné měření potřebujete krejčovský metr. Pokud nemáte k dispozici krejčovský metr, můžete použít provaz nebo měkkou šňůrku a poté změřit délku s pravítkem.

2. Měřte obvod pod prsy.

První krok při měření je měření obvodu pod prsy. Držte metr rovně a pevně proti tělu pod prsy. Ujistěte se, že je metr rovně a vodorovně kolem těla. Zapište si tuto hodnotu v centimetrech. Například pokud naměříte hodnotu 75cm, zvolte obvod 70.

3. Měřte obvod hrudníku.

Dalším krokem je měření obvodu hrudníku. Držte metr rovně a pevně proti tělu na nejširší části hrudníku, obvykle v místě, kde jsou bradavky. Zapište si tuto hodnotu v centimetrech.

4. Vypočtěte velikost podprsenky.

Abyste zjistili správnou velikost podprsenky, odečtěte obvod pod prsy od obvodu hrudníku. Rozdíl pak odpovídá velikosti košíčku podprsenky podle následujícího klíče:

  • Rozdíl 10-12,5 cm: košíček A
  • Rozdíl 12,5-15 cm: košíček B
  • Rozdíl 15-17,5 cm: košíček C
  • Rozdíl 17,5-20 cm: košíček D
  • Rozdíl 20-22,5 cm: košíček E
  • Rozdíl 22,5-25 cm: košíček F
  • Rozdíl 25-27,5 cm: košíček G
  • Rozdíl 27,5-30 cm: košíček H

Například, pokud je váš obvod pod prsy 75 cm a obvod hrudníku 90 cm, pak je rozdíl 15 cm a vaše správná velikost podprsenky je košíček C.

5. Vyzkoušejte různé střihy a značky.

Po zjištění správné velikosti podprsenky je důležité vyzkoušet různé střihy a značky. Každá značka může mít trochu jiný střih, takže vyzkoušejte několik různých, abyste našli ten, který vám sedí nejlépe.

6. Ujistěte se, že podprsenka sedí správně.

Když zkoušíte podprsenku, ujistěte se, že sedí správně. Ramínka by měla být pohodlná a nesmějí se vám zařezávat do ramen. Košíčky by měly úplně přiléhat k vašim prsům a nesmějí se vmáčknout do kůže ani nesmí vznikat mezi nimi mezera. Pokud máte podprsenku s kosticemi, ujistěte se, že kostice nesahají na kůži a nezadírají se.

7. Upravte ramínka a případně další prvky.

Pokud si koupíte podprsenku s nastavitelnými ramínky, ujistěte se, že jsou správně nastavené tak, aby podprsenka seděla pohodlně a podporovala vaše prsa. Ramínka by neměla být ani moc volná, ani moc těsná. Pokud máte podprsenku s háčky na zádech, ujistěte se, že jsou správně nastavené a podprsenka pevně drží.

8. Aktualizujte své měření pravidelně.

Je důležité aktualizovat své měření pravidelně, protože velikost vašich prsou se může během času měnit. Pokud si všimnete, že vaše podprsenka již není tak pohodlná nebo se v ní necítíte správně, zopakujte kroky pro správné měření a pořiďte si novou podprsenku podle správné velikosti.

Vložit komentář

Jméno
E-mail ( e-mail není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
Opište kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace