změnit jazyk cz změnit jazyk sk změnit jazyk hu
Počet položek: 0 0,- Kč

Jak správně zvolit velikost

Na začátku je třeba zdůraznit, že měřením lze získat pouze přibližnou velikost podprsenky. Jelikož každá podprsenka má jiný střih a tvar a na trhu nalezneme spoustu různých výrobců, může se velikost podprsenky od naměřených hodnot mírně odlišovat. Pomocí následujícího návodu zjistíte velikost podprsenky, kterou byste měla zkusit jako první. Pokud Vám nebude sedět, je třeba dle návodu níže zkusit o číslo jinou velikost.

ROZMĚR POD PRSY:

První obvod, který změříme je obvod hrudníku pod prsy. Tento obvod je třeba měřit na těsno a při výdechu. Metr bychom měli mít kolem těla ve vodorovné poloze.

Jelikož je potřeba počítat s určitou elasticitou materiálu podprsenky a také s jeho opotřebením vznikajícím nošením a praním, měl by obvod podprsenky být o cca 5-10 cm menší, než je Vaše naměřená velikost. Což znamená, když si naměříte obvod 75 cm, měla byste zvolit velikost podprsenky 70. Novou podprsenku byste měla vždy zapínat na poslední háčky, tak aby byl obvod co nejvolnější. Jak již bylo psáno, nošením a praním podprsenka povolí a vy ji tak můžete zapnout na další háčky v řadě (stáhnout). Podprsenka Vám vydrží déle pevná a krásná.

ROZMĚR PŘES PRSA:

Tento obvod měříme přímo přes prsa v nejširším místě. Ideální je to v podprsence. Pokud ale nosíte podprsenku push-up nebo s velkými vycpávkami, je lepší obvod měřit bez podprsenky.

Naměřené hodnoty naleznete v tabulce.

Příklad: Pokud si pod prsy naměříte 75 centimetrů, odečtěte od tohoto čísla 5. Získáte obvod 70, který se vejde do intervalu 68 - 72 (2. sloupeček tabulky), čemuž odpovídá velikost 70. Vaše velikost tedy bude 70. Nyní obvod přes prsa. Když si naměříte 87 cm, najdete si ve stejném řádku, že velikost košíčků budete mít C. Výsledná velikost je 70C.

Jak zjistím, že mi podprsenka správně sedí? Pomohou Vám následující obrázky:

1 - Košíčky podprsenky Vám odstávají = příliš velké košíčky (zvolte menší). Prsa Vám z košíčků "přetékají" = příliš malé košíčky (zvolte větší).

2 - Podprsenka Vás škrtí a tvoří nežádoucí faldíky = příliš malý obvod podprsenky (zvolte větší). Podprsenka nedrží na svém místě a vyhrnuje se Vám na zádech nahoru = příliš velký obvod podprsenky (zvolte menší).

3 - Ramínka se Vám zařezávají do ramen = příliš krátká ramínka (je třeba je povolit). Ramínka Vám sklouzávají z ramen = příliš dlouhá ramínka (je třeba je přitáhnout).

4 - Správně sedící podprsenka

Pokud si s výběrem velikosti nevíte rady, s důvěrou se obraťte na nás. Rádi Vám poradíme.

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš e-mail:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
Opište kód:* antispam
     Více informací
Účely zpracování osobních údajů: • Poskytování služeb a jejich zlepšování. Abychom mohli poskytovat nabízené služby a zlepšovat je k Vaší spokojenosti, zpracováváme Vaše osobní údaje. Konkrétně sem patří: o Zpracování objednávky zboží nebo služeb, objednaných prostřednictvím naší webové stránky. Zákonným důvodem je zde nezbytnost pro splnění kupní smlouvy, využívání výhod registrace a případně u vybraných údajů na splnění právních povinností (např. účetní doklady). o Zpracování poptávek či dotazů, odeslaných prostřednictvím naší webové stránky. Zákonným důvodem je zde nezbytnost pro odeslání odpovědi a uskutečnění objednávky zboží na přání zákazníka. o Upozornění na dostupnost zboží. V případě, že požádáte o hlídání dostupnosti zboží, zpracujeme Vaše osobní údaje na základě Vašeho souhlasu. o Zákaznická podpora. Pro zajištění zákaznického servisu a pro odstranění případných problémů při plnění kupní smlouvy zpracováváme Vaše osobní údaje na základně nezbytného splnění této smlouvy. o

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace